• Halowa piłka nożna chłopców
    Halowa piłka nożna chłopców

Sport

Siatkówka kobiet

W sobotę 27 października br. zostały rozegrane na sali sportowej Szkoły Podstawowej w Krzeszowie Mistrzostwa Powiatu LZS w piłce siatkowej kobiet . Wystartowały trzy drużyny reprezentujące UKS Amator z Marciszowa, UKS Kamienna Góra oraz LKS Pagaz Krzeszów. Turniej wygrały ubiegłoroczne mistrzynie powiatu siatkarki Pagazu, pokonując obydwie drużyny UKS po 2:0. W meczu o drugie miejsce najmłodsza drużyna z Marciszowa uległa 0:2 UKS z Kamiennej Góry. Drużyny z Krzeszowa i Kamiennej Góry będą reprezentowały powiat kamiennogórski na finale strefy jeleniogórskiej 4 listopada br. w Janowicach Wielkich. Zwycięska drużyna grała w składzie : Aleksandra Lipień, Katarzyna Trzepak, Paulina Trzepak, Michalina Antoniewska, Ewelina Konar, Monika Migacz i Katarzyna Ogonowska. Mistrzostwa odbyły się w ramach XIX Dolnośląskich Igrzysk LZS Mieszkańców Wsi i Miast.
Powiatowe i Gminne Zrzeszenie LZS składają podziękowanie pani dyrektor Szkoły Podstawowej w Krzeszowie za wynajęcie sali sportowej.


Halowa piłka nożna chłopców

We wtorek odbyły się Mistrzostwa Powiatu w piłce halowej chłopców do lat 16w ramach XIX Dolnośląskich Igrzysk Mieszkańców Wsi i Miast. Do rozgrywek na hali sportowej w Pisarzowicach przystąpiło ponad 60 zawodników reprezentujących LKS Pagaz Krzeszów , LKS Bóbr Marciszów, LKS Czarni Przedwojów oraz LKS Kwarc Pisarzowice. Pierwsze miejsce i tytuł Mistrza Powiatu zdobyli młodzi piłkarze I drużyny Pagazu z Krzeszowa, tytuł v-ce mistrza zdobyła I drużyna LKS Bóbr Marciszów a trzecie miejsce zajęła drużyna Kwarcu. Młodzi piłkarze z Krzeszowa i Marciszowa będą reprezentowali powiat kamiennogórski na finale strefy jeleniogórskiej w Lwówku Śląskim. Turniej odbył się dzięki współpracy Powiatowego i Gminnego Zrzeszenia LZS z Gminą Kamienna Góra i Starostwem Powiatowym w Kamiennej Górze.


Siatkówka LZS

W sobotę 20 października br. odbyły się Mistrzostwa Powiatu LZS w piłce siatkowej mężczyzn o Puchar Starosty Kamiennogórskiego. Na Sali sportowej szkoły w Krzeszowie spotkały się trzy drużyny : Statyści Kamienna Góra, LKS Bóbr Marciszów i Cystersi Pagaz Krzeszów. Wszystkie trzy drużyny znają się doskonale z rozgrywek Jeleniogórskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej. Tym razem zwyciężyli Statyści z Kamiennej Góry, zdobywając tytuł Mistrza Powiatu 2018. Tytuł v-ce mistrza przypadł siatkarzom Bobra z Marciszowa, a Cystersi musieli się w tym roku zadowolić trzecim miejscem. Wszystkie drużyny otrzymały okolicznościowe puchary LZS a okazały Puchar Starosty odebrali kamiennogórscy Statyści. Ponadto drużyny otrzymały piłki ufundowane przez Starostę Kamiennogórskiego, Powiatowe i Gminne Zrzeszenie LZS w Kamiennej Górze. Statyści i LKS Bóbr będą reprezentowali nasz powiat w finale strefy jeleniogórskiej LZS, który odbędzie się 28 października br. w Kamiennej Górze na salach ZSZiO przy ul. Traugutta i SP 2 przy ul. Jeleniogórskiej. Początek zawodów godz. 10:00 – zapraszamy !
Mistrzostwa odbyły się w ramach XVII Dolnośląskich Igrzysk LZS Mieszkańców Wsi i Małych Miast. Udział mieszkańców powiatu kamiennogórskiego w Igrzyskach jest możliwy dzięki życzliwości i wsparciu Starostwa Powiatowego, Miasta Kamienna Góra, Gminy Kamienna Góra oraz sponsorom, z których należy wyróżnić Bank Spółdzielczy w Kamiennej Górze i spółkę PSB PAGAZ z Krzeszowa.


Powiatowa Liga LZS

W środę został rozegrany na boisku piłkarskim w Krzeszowie drugi turniej w ramach Ligi LZS trampkarzy i młodzików. W lidze grają zespoły LKS Pagaz Krzeszów, Kwarc Pisarzowice i LKS Bóbr Marciszów. W pierwszym meczu LKS Bóbr Marciszów pokonał 3:0 drużynę Kwarcu, następnie padł remis 0:0 w meczu Pagazu i Bobra, a w ostatnim spotkaniu młodzi piłkarze Pagazu pokonali 2:0 kolegów z Pisarzowic. W pierwszym turnieju rozegranym w Pisarzowicach drużyny Pagazu i Bobra zremisowały 0:0, Bóbr pokonał Kwarc 2:0, a Pagaz wygrał z Kwarcem 1:0.Także w środę na Orliku w Krzeszowie drugi turniej rozegrali najmłodsi piłkarze LKS Pagaz Krzeszów, Victorii Czadrów i MKS Chełmsko Śląskie. Orliki Pagaz pokonały Victorię 1:0, Żaki Pagazu ulegli 1:3 MKS, następnie MKS zremisował z Victorią 0:0 a Orliki pokonali Żaki 3:0. W ostatnich meczach Żaki wygrały z Victorią 3:1 a MKS z Orlikami 3:2. Organizatorami rozgrywek są Gminne i Powiatowe Zrzeszenie LZS w Kamiennej Górze.